| Розвиток зв’язного мовлення на уроках рідної мови |
| Українські реферати - Українська мова |
| Автор: ШЕР (реферати, курсові роботи) |
| 24.06.2010 22:50 |
|
Таблиці, схеми, графіки, малюнки, формули, розрахунки, практичний матеріал, а також оформлення роботи будуть доступні після завантаження реферату (скачати реферат) Розвиток зв’язного мовлення на уроках рідної мови
Курсова робота з української мови
Анонс курсової роботи Сучасна програма для середньої загальноосвітньої школи надзвичайної ваги надає формуванню мовленнєвих компетенцій школярів. Мета і завдання початкової школи полягає в тому, щоб навчити дітей будувати висловлювання в усіх доступних формах, типах і стилях. Уміння скласти текст передбачає розвинуті навики творчого мислення та уяви. Щоб дитина говорила правильно, красиво (під правильністю ми розуміємо уміння дотримуватись літературних норм вимови, а під красивим мовленням — багату, активну, точно вживану лексику), слід давати їй зразки мовлення або створити мовленнєве середовище, А це, в свою чергу, забезпечить їй як мовний, так і фактичний матеріал. Школярі впевнено розкажуть або напишуть лише про те, про що вони добре знають: у них повинен бути запас знань, матеріал за темою розповіді — тоді вони зможуть виділяти головне, суттєве. Працюючи над розвитком зв'язного мовлення учнів, необхідно урізноманітнювати форми, методи, прийоми роботи, що сприяють насиченню дитячого мовлення новими образами, збагачують його. Тема курсової роботи: «Взаємозв’язок у навчанні різних видів мовленнєвої діяльності на уроках рідної мови». Предмет курсового дослідження – особливості роботи з розвитку зв’язного мовлення на уроках рідної мови. Об’єкт курсового дослідження – використання методів і прийомів роботи з метою розвитку зв’язного мовлення. Для досягнення поставленої мети необхідно виконати наступні завдання: 1. Опрацювати наукову літературу; 2. З’ясувати взаємозв’язок у навчанні різних видів мовленнєвої діяльності на уроках рідної мови; 3. Визначити підстави для використання методів і прийомів роботи з метою розвитку зв’язного мовлення; 4. Надати загальну характеристику методів, прийомів та форм роботи над зв’язним мовленням. У процесі дослідження використано наступні форми наукового пізнання: 1. Робота з літературними джерелами; 2. Бесіда; 3. Спостереження. ДОДАТОК Розробка уроку з рідної мови Підготовка до твору-опису тварини за власним спостереженням Мета уроку: повторити та узагальнити все відоме учням про побудову твору-опису, підготуватися до написання домашнього твору; збагачувати словниковий запас; виховувати спостережливість, любов до тварин. Тип уроку: розвиток зв’язного мовлення. Обладнання: ілюстрації, індивідуальні картки, схема-підказка для домашнього твору. Зміст: 1. Вступне слово вчителя 2. Повідомлення теми й мети уроку 3. Робота на уроці 4. Підсумки уроку 5. Домашнє завдання Хід уроку...
|
