| Навчання письма в букварний період |
| Українські реферати - Педагогіка |
| Автор: ШЕР (реферати, курсові роботи) |
| 20.05.2010 20:25 |
Таблиці, схеми, графіки, малюнки, формули, розрахунки, практичний матеріал, а також оформлення роботи будуть доступні після завантаження реферату (скачати реферат).Навчання письма в букварний період
Курсова робота з педагогіки
Також дивіться: Курсова робота - Українська мова в початкових класах. Навчання орфографії Курсова робота - Вироблення каліграфічного письма в початкових класах ВСТУП Читання і письмо — це два основні види мовленнєвої діяльності, які перебувають у тісному взаємозв'язку. Цей зв'язок виявляється в тому, що: • уроки письма і читання ідуть паралельно (урок письма проводиться безпосередньо за уроком читання); • виучуваний звук позначається на уроці читання друкованою буквою, а на уроці письма — рукописною. Ці букви порівнюються за накресленням (графікою); • на уроках читання і письма учні працюють з розрізною азбукою. Щоб скласти слово з розрізної азбуки, а це рівнозначно тому, що і написати, потрібно його вимовити, виконати звукобуквений аналіз, викласти з букв розрізної азбуки і прочитати (здійснити самоконтроль); • на уроках читання і письма мають місце такі два види читання: орфографічне (читаємо так, як і пишемо) й орфоепічне (читаємо так, як вимовляємо, згідно з нормами орфоепії). Все це потрібно мати на увазі, будуючи уроки навчання грамоти. У період навчання грамоти уроки класифікуються за такими ознаками: а) за основним предметом навчання - уроки читання і уроки-письма; б) за часом, за періодами і етапами навчання - уроки в добукварний, букварний і післябукварний період; в) за наявністю чи відсутністю нової теми на одному уроці - уроки вивчення нового звука і букви або навчання письму букви, великої і малої (рядкової), і уроки закріплення, на яких нова буква не вивчається; особливий тип уроку - урок повторення і узагальнення, обов'язковим є також щотижневий урок читання, на якому до 20 хвилин відводиться на позакласне читання. Темою курсової роботи обрано питання: «Навчання письма в букварний період». Предмет курсового дослідження - прийоми навчання письма в букварний період. Об’єкт курсового дослідження – процес навчання письма в букварний період. Для досягнення поставленої мети необхідно виконати наступні завдання: 1. Опрацювати наукову та методичну літературу з поставленого питання; 2. Визначити науково-теоретичні засади навчання письма в букварний період; 3. Привести дидактичну структуру уроку письма в букварний період. 4. Навести зразки уроку письма в букварний період. У процесі дослідження використано наступні форми наукового пізнання: - пізнання; - бесіда; - спостереження; - аналіз. Додаток А Урок письма в добукварний період навчання грамоти Тема: Ознайомити з похилою лінією. Письмо короткої та подовженої прямих похилих і подовженої похилої із заокругленням внизу. Мета: пізнавальна — вчити розпізнавати добрі й погані вчинки людей: виховна — виховувати кращі моральні риси; розвивальна — розвивати аналітико-синтетичні уміння, вчити порівнювати, зіставляти; спеціально навчальна — формувати мовленнєві уміння; вчити писати короткі та подовжені прямі похилі, подовжені похилі із заокругленням унизу, вдосконалювати вміння моделювати речення, складово-звукову будову слова. Обладнання уроку: Набірне полотно з фішками, демонстраційний посібник із зразками короткої та подовженої прямих похилих і подовженої похилої із заокругленням внизу, трафарети для підготовчих вправ, таблиця «Правильно сиди під час письма», текст, «Зошит для письма». Хід уроку... Додаток Б Тема: Письмо малої букви ф, складів і слів з нею. Мета: пізнавальна — вчити помічати красиве довкола себе; виховна — виховувати товариськість, доброзичливість, бажання допомогти, старанність, охайність; розвивальна — розвивати уміння порівнювати, зіставляти, узагальнювати, групувати; спеціально навчальна — формувати навички мовленнєвої діяльності, вчити писати малу букву ф, склади і слова з нею, удосконалювати вимову, уміння здійснювати звуковий аналіз слів, писати під диктовку букви, склади, слова. Обладнання: Демонстраційна таблиця, малюнки, посібники. Хід уроку... Додаток В Тема: Написання малої букви л («ел»), складів та слів з нею. Мета: пізнавальна — ознайомлювати учнів із природою, її красою, рослинним світом; поповнювати знання про добрі вчинки людей; виховна — виховувати любов до природи, бережливе ставлення до неї; розвивальна — розвивати аналітико-синтетичні вміння, пам'ять, увагу, уяву, спостережливість; спеціально навчальна — формувати навички мовленнєвої діяльності, уміння писати букву «ел», зберігати правильну форму, ширину, висоту букви, правильно поєднувати її з іншими під час письма складів, слів, речень; списувати та писати під диктовку вивчені букви, склади, слова. Обладнання: Зошит для письма, демонстраційні картки, малюнки, вірші, трафарети, зоровий план уроку, складово-звукові моделі слів. Хід уроку... Додаток Г Тема: Письмо рядкової букви ж («же»). Мета: Вчити дітей писати рядкову букву ж, правильно її поєднувати з іншими буквами, розвивати увагу, виховувати культуру запису. Обладнання: Ілюстрації, зразки написання букви «же», запис складів; звукової моделі слів; запис вірша на плакаті. План-конспект 1. Організаційний момент. 2. Підготовчі вправи. 3. Аналітико-синтетичні вправи. 4. Робота в зошитах. 5. Динамічна пауза. 6. Робота за букварем. 7. Робота з деформованим текстом. 8. Запис складів з коментуванням з'єднань букв. 9. Слухове письмо з завданням. 10. Підсумок уроку. Додаток Д Урок Тема: Написання малої і великої букви «ка». Мета: Навчити дітей правильно писати букви к, К та сполучати їх з іншими буквами, виробляти вміння писати на слух та списувати. Розвивати дрібні м'язи кисті, уяву, пам'ять, уміння сполучати букви у складі; увагу. Виховувати спостережливість, любов до знань, охайність, почуття взаємної відповідальності. Обладнання: Розрізна азбука, схеми слів, ребус, таблиці (світлофор, слів, складів), зразки букв. План-конспект I. Організація класу. II. Підготовка до вивчення нового матеріалу. 1.Бесіда. 2. Вправа для розвитку м'язів кисті 3. Повідомлення теми і мети уроку Гра «Піймай букву». III. Вивчення нового матеріалу. 1. Ознайомлення з рукописними буквами. 2. Пояснення написання великої букви «ка». 2.1. Показ письма букви з коментуванням. Ця буква складається з подібних елементів. Вона починається як і буква І, продовжується прямою похилою, яка біля нижньої рядкової лінії заокруглюється вліво, як у великих буквах І, Ї, Т, Н. Але перед тим, як вивчити написання цієї літери, треба повторити назви рядків у зошиті. 2.2. Фронтальна перевірка написаного, зіставлення, повторне написання букви. Письмо на дошці. 2.3. Написання букви в зошиті під такт - один рядок. 2.4. Показ письма малої букви «ка» з коментуванням. IV. Закріплення вивченого матеріалу. Мовна гра «Утвори слово». (На дошці вивішую схеми)...
|
